Yazarlarımız

Türklerin Birleştiği TÜRK YOLU Dergisi’nin Önsözü

Rafet ULUTÜRK – BULTÜRK Derneği Genel Başkanı

Değerli Okuyucularımız;

TÜRK YOLU dergimiz, Okurlarımız ve tüm insanlığın, bilimsel, sosyal, kültürel ve toplumsal sorunlarına çözüm üretecek fikir ve bilgiler sunan bir dergidir.

Bilgilerimizi,

Fikir ve önerilerimizi insanlığın,

Doğa’nın faydasına olacak biçimde uygulanmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilmiştir. Hiçbirinin kalbini kırmadan, ötekileştirmeden, zarar vermeden farklı bakış açılarıyla, güncel konulara değinerek insanlık ve doğanın faydasına bilimsel bir konu hakkında bilgi vermek ve aydınlatmaktır amacımız.

İnternet dergisi olduğumuz halde, bu noktada klasik dergilerden farklı bir vizyona sahibiz.

Haberlerimize, analizlerimize, makalelerrimize ve dergimize internet sitemizden (turkyolu.org adresinden) ulaşmanız mümkün olacaktır.

Söz konusu internet sitemiz daha çok haber, analiz, makale ve dergi tarzı olup sadece bizlere has bir durum olarak yayın hayatına başlamak arzusundayız.

Bu TÜRK YOLU üzerinde yaşayan Türk kardeşlerimizi bir birileri ile tanıştırmak, bilgilendirmek, sosyal ve ekonomik olarak aralarında paylaşmalarını sağlamaktır. Birlik ve beraberlik ölümden başka her şeye çare olabileceğini anlamalarını sağlamak.

Her zaman paylaşımlarımız;

«Bilgi ve fikir sermayemizin» güçlü kaynakları olarak insanlık ve doğamızın gelişimine ışık tutacaktır.

Yaşam boyu,

Önce ahlaklı olabilmek, hayal kurabilmek, umutlu olabilmek, fikir üretebilmek ve bu meziyetleri bilgi ile güçlendirdikten sonra zamanı doğru tayin etmek elzemdir. Bu meziyetleri sahip olarak doğru, dürüst cesaret gösterebildiğiniz taktirde hayatınız çok çok güzel olacaktır.

Başarının sırrı,

Önce hayal etmek ve inanmakla birlikte geleceğinizi şekillendirecek olan güzel hayaller için ölesiye mücadeledir.

Fırsatlar ise,

Sanal sanayidedir. Avuçlarınızın içinde olup mekân önemli değildir. Önemli olan doz konusu Sanal sanayinin ürünleri olan «BİLGİSAYAR» ve teknolojisini rasyonel kullanmaktır.

Kazanmak ve başarmak

Hayal ile başlayan emeklerin ürünleri meyveleridir.

Hayal etmek, Düşünmek için hiçbir maddi materyallere ihtiyacınız yoktur.

Sadece özgürce düşünce, öz güven ve maneviyatı güçlü dimağlara ihtiyaç olduğunu sakın unutma.

Sizlerle birlikte, doğru bildiğimiz inandığımız fikirleri paylaşalım, müzakere edelim varsa hataları düzelterek eksikleri tamamlayalım. Köşe yazarlarımızın analizleri ve yorumları ekseriyetle geleceğimiz için cesaret ve hepinize yol gösteren yazarlarımız olması arzusundayız.

Geçmişi anlatmak rivayet olup herkes duyduğu kadar anlatabilir.
Fakat, günümüzü anlatarak yarının tarihini bizler oluşturabiliriz, tarihimizi bilerek ve doğru yazmak bizim görevlerimizin en başında yer alır.

Yarın geç kalmamamız için, geçmiş Tarihimizi iyi bilerek yalan ve uydurmadan uzak, İstikbal de çok uzakları görmeliyiz.

Zira;

Geçmişlerini (Ezellerini, Mazilerini) bilmeyen, geçmişinden ders almayanlar, Geleceklerine (Atileri, İstikballerine) yön verip muvaffak olamazlar. Tarih sayfasından er ya da geç silinirler.

İstikbali bugünden görebilen tecrübe abidesi Aksaçlı bilgelerimiz ile birlikte Dünya üzerinde, İnsanlık ve doğa için ebediyen unutulmayacak hatıralardan ve hafızalardan silinmeyecek yeni yolları birlikte oluştururuz.

Medeniyetleri, Kahraman Müslüman Türklerin işaret ettiği hedeflere ulaştırmamız artık hayal değil gerçek olacaktır. Bu mihval üzre, öngörülerimiz

TÜRK, MÜSLÜMAN ve mazlumlara ümit-umut, Düşman ve zalimler için korku olacaktır.

Bu nedenle bizim kadro ve bu dergideki yazarlarımız daha çok dünyanın gittiği istikamet‘in sonuçları ile ilgili gelecekten bahsederek uyarıcılık görevlerini yerine getireceklerdir.

İnsanlığın ve doğamızın gideceği İstikbal ve istiklâlinin teminatı, koruyucu olan insan gücü ile teknolojik, Siyasal, Sosyal, Ekonomik, Kültürel, İnsan yönü ile AHLAKLI, ZEKİ, CESUR, İMANLI Vatanları için Şehadeti Göze alan, Bayraklarını Seven, Aziz Milleti ve Kadim Devletimizi Seven Sayan Bilgi ile teçhiz edilmiş Necip bir nesil ile «Türklerin Birleştiği TÜRK YOLU» nda hizmet etmek vizyonumuz olacaktır.

Her insanın tecrübe, deneyim, inanç ve bilgileri ile diğer insanlara tavsiyede bulunmasına önem veriyor, saygı duyuyoruz.

Aklı öne koyarak,

Neden, niçin, nasıl, kimsin, sorularını sorarak cevaplarını Millî Şuurla bulmalarını öğretmeliyiz.

Velhasıl,

Sizlerle birlikte tüm insanlığın da görüşlerine önem veriyor, saygı ve ihtiyaç duyuyoruz. Sizlerden gelecek yazı ve makaleleri de,

Dünya Türklerinin Birleştiği «TÜRK YOLU»

Dergimiz üzerinden okuyucularımız ile buluşturmak isteriz.
Saygılarımızla

Türkleri Birleştiği Yol “TÜRK YOLU”

Dergimiz, Türk Dünyası ve tüm İnsanlık Âlemine hayırlı olsun

Allah yar ve yardımcımız olsun…

Bir Cevap Yazın