Yazarlarımız

TÜRK YOLU DERGİSİ HAYIRLI OLSUN

Ahmet Selim ARSLAN

Değerli dostlar;

YOL;Medeniyettir. Yol bir ülkenin kan ve can damarlarıdır, Yol, İstikbal dir, İstiklâldir.
Yol, Ticaret tir, Zenginliktir. Yol, Sağlıktır, huzurdur, mutluluktur, saadettir.Yol,Hürriyettir, Özgürlükdür.
Yol, Haberdir, Çığlıktır. Yol, Dostluktur, sevgidir. Yol, İnsan hakları dır.
Yol, Adaletdir. Yol, Hoşgörüdür. Yol, İrtifa, İ’lâ, Yükselmekdir.
Yol, Güzellik, Şirinliktir. Yol, Kainatı tanıştırırp, buluşturur.
Yol, Bilimdir. İlimdir. Yol, Başarıdır, Zaferdir.Yol, Güvendir, Emniyetdir. Yol, Sanayidir, Tarımdır. Yol, Turizmdir, Enerjidir. Yol, Hak, Hukukdur. Dindir.

Kısacası,
Yol, Ömürdür, hayatdır. İnsanlığı Kâinat’la tanıştıran birbirlerine kavuşturup kucaklaştıran ulvî bir yapıdır.
Yol, “SIRATI MÜSTEKIM” olarak yüce Rabbimizden tüm insanlık, melekut Âlemi ve kainata bahş edilmiş, va’z edilmiş bir “VUSLAT” aracıdır.
Tüm bu olgular YOL’un reel ve rasyonel olarak kullanılması durumundaki vasıfları, durumları ve sonuçlarıdır.
Şayet, İrrasyonel ve olumsuz olarak kötü niyetle kullanılacak olursa Yol, Bu saydığımız ve sayamadığımız tüm güzel hasletlerin aksine
Yol, tamamen bir kâbus, Karabasan, Tehlike, varlıklar ve tüm kâinat için “ÖLÜM” yada yok olmak olur.
Tarih boyunca İnsanlık, yapmış oldukları Kara yolları, Tüneller, Galeri ler, Dehlizler ve bunların birbirlerine YOL’lar ile bağlantıları ile meydana gelmiş yaşam alanları kumuşlar. Sosyal yaşamın temelini böylelikle atmışlardır. Fıtratı gereği,
İnsan oğlu daha mükemmel ve zamanına göre lüks, rahat, huzur lu yaşamı için daha büyük ve uzun yolları vücuda getirmiştir.
Örnek olarak,

“İPEK YOLU” Geçtiği güzergah boyunca, İnsanlığın tüm akrabaları ile buluşarak ihtiyaçlarını ortaklaşa Kültürel, Ticari, Dini ve Töre gelenekleri ile alış veriş yaparak üstün yaşam vasıflarına ulaştırmıştır. İnsan oğlu Kara Yolları ile yetinmeyerek, Kara yolları yer altı ve yer üstü olmak üzre Kara yollarına alternatif olarak Kara yollarının yanlarında “DEMİR YOLLARI” nı tesis ederek daha hızlı, daha çok, daha güvenli bir ulaşıma sahip olmuştur.

Yaşam alanları olan mekânların aralarında bulunan, Dere, Çay, Irmak, Nehir, Göl, Deniz ve Okyanusları’da aşarak aynı kara yolunun sağladığı faydalara kavuşmak üzre “DENİZ YOLLARI” nı keşfetmiş hatta, tıpkı kara yollarında olduğu gibi Denizlerinde altında ulaşım ve ulaştırma hizmetlerini tesis etmiştir. Bu sayede Denizlerin Bereket ve zenginlikleri ne ulaşarak onlardan büyük faydalar sağlamışlardır.

Sonunda Dünyaya sığmayarak artık “UZAY”ı fethetmek amacıyla, oraların gizem, sır ve derinliklerini çözme yolunda çalışmalarını azim ve kararlılıkla sürdürerek, “HAVA YOLLARI”nı keşfetmiş, Hava’da uçmaya, Balon, Zeplin, Helikopter, Uçak, Füzeler ve Uzay araçları sayesinde bir zamanlar hayal dahi edemediği AY ve MARS Gezegen yerine ulaşmıştır.

Yol, sayesinde Zulüm ve işkencelere düçar olmuş insanlık âlemi birbirlerini tanımış, yardımlaşarak zulüm ve işkencelerden “KÖLE” liklerden kurtularak, Özgürlük, Hürriyet, Egemenlik ve insan haklarına sahip olmuşlardır. Örnek olarak, Yıllardır Komünizm, Faşizm, Nazizm, hatta Siyonizm gibi “TOALİTER” baskıkar sarmalında Köle olarak tüm insan haklarından mahrum kalan Devlet ler yıkılarak yerlerinde özgürce yaşamlarını sürdüren teba lardan oluşan yeni mutlu huzurlu Devletler oluşmuştur.
Ümit ve Dualarımız,
“TÜRK YOLU” Sayesinde “LONDRA-İSTANBUL-PEKİN” arasında ulaşım, Ticaret ce her türlü insani ihtiyaçleçarın karşılanması amacı ile tesis olunmuş olup, “KARA YOLU” ve “DEMİR YOLU” olarak faaliyet gösterecektir.
Dünyanın her yeri Kara yolları ile zaten birbirlerine bağlı idi. Günümüzde ise, “TÜRK YOLU” Projesi ile “DEMİR YOLU” olarak da takviye edilerek güçlendirilmiştir.
İlk seferleri de, “TÜRKİYE-ÇİN” “TÜRKİYE-AZERBAYCAN” arasında başarı ile Ticari olarak gerçekleşmiştir.
“TÜRK YOLU” nun güzergahı boyunca KÜLTÜREL ve SOSYAL olarak çığır açarak bölgesinde, etrafında bulunan mazlum ların özellikle, Çin zulmü altında yıllardır çile çeken, işkence gören kardeşlerimiz esir “UYGUR TÜRKLERİ” nin Çin esaretinden kurtularak Özgürlük ve Hürriyet lerini kazanmalarına vesile olmasını ümit ve temenni ediyoruz.
Bu vesile ile, “TÜRK YOLU” nun evvel emirde Aziz Milletimize, Güçlü Kadim Devletimize, Cennet Vatan ımıza, Kahraman Şehit ve Gazi ler otağı Ordumuza, “TÜRK DÜNYASI” na haasseten, TÜRK-İSLAM âlemi ve güzergahında bulunan ülkeler olmak üzre tüm İnsanlık âlemine hayrlara vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyor, tüm dostlara sağlıklı ve güzel günler diliyoruz.

Saygı ve muhabbetlerimizle.
“TÜRKLERİN BİRLEŞTİĞİ TÜRK YOLU”
HAYRLI VE UĞURLU OLSUN”

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: