Yazarlarımız

20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı

“20 TEMMUZ 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI,
“20-23 TEMMUZ 2016 MÜBAREK KURBAN BAYRAMI,
“15 TEMMUZ 2016 hain fetö kalkışmasının bastırılması.”
BAYRAMLARIMIZ KUTLU OLSUN

Değerli dostlar;
Doğduğumuz günden öldüğümüz güne kadar geçen, (acı tatlı, sıkıntılı rahat, kederli neşeli, mutsuz mutlu, kötü iyi, hasta sağlıklı vb.) olmak üzre geçen an ve günlerle dolu kimine göre kısa kimine göre uzun sayılabilen ve kısaca adına ömür dediğimiz zaman zarfında insanlar, tarihlerini oluşturan gerçeklere ve çok sayıda olaylara şahit olmaktadırlar.
Bizde şu ana kadar, ülkemizde ve dünya üzerinde yaşanan,
Kâh üzüntü ve yas olarak hatırlanan ölümler dahil acılarla dolu günler, (Savaşlar, Yangın, Sel, Deprem, Erozyon, Doğal yada insan eli ile meydana gelen Afet ve kazalar) Kâh sevinç ve neşeli BAYRAM olarak hatırlanan doğumlar dahil sevinç ve neşeli günler, (Doğum, Evlenme, İş sahibi olmak, Anne-Baba olmak, Tahsil ve İş hayatında başarılı olmak, Kutsallarımız için verilen savaşta zafer kazanmak, İnançlarımızın emri ile dinî gün ve Bayramlar, Kurtuluş Günleri vb.) olarak örneklerinin çok daha fazla artıralabilecek tecrübe sahibi olduğumuz günler vardır.
İçerisinde bulunduğumuz,
“TEMMUZ 2021” ayının içinde yakın tarihde olmak üzre,
TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİMİZDE; “EHEM”(çok çok önemli) olarak kabul edilen üç güzel olayı minnet ve şükranla hatırlıyoruz.
Bunlardan Birincisi; “20 TEMMUZ 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI” An itibariyle Kıbrıs Barış Harekâtımızın 47. seneyi devriyesinde, Cennet mekân SEHİTLERİMİZ ve Saygı değer GAZİLERİMİZ’in atalarına yakışır kahramanlıkla en aziz varlıkları Canları ve Kanlarını, “ÖNCE VATAN” diyerek seve seve verdikten sonra, “VATAN SAĞ OLSUN” inançları ve duaları ile kazanılan, Kutlu Zaferimiz ve sayesinde kurulmuş olan, “KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ” Devletinde, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’mizinde yapılacak olan kutlamalara en üst düzeyde katılım sağlayarak, “KKTC” nin arkasında ve yanında olduğunu en kuvvetli şekilde tüm Avrupa ya, Birleşmiş milletlere, tüm Dünyaya ilanen ve ihtaren deklere edip yüksek sesle bildirmesidir. “TÜRKLERİN BİRLEŞTİĞİ TÜRK YOLU” olarak bizlerde, “20 TEMMUZ 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI” mızın 47. yıl dönümünü en kalbî duygularımız ile tebrik ediyor, Cennet mekân ŞEHİTLERİMİZİ ve Kahraman GAZİLERİMİZİ minnet ve şükranla yâd ediyoruz. “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”
İkincisi; Mensubiyetiyle, Onurlandığımız, Gururlandığımız, özellikle Şeref duyduğumuz, Yüce dinimiz İSLÂM’ın emirlerinden olan ve tüm semavi dinlerce de kabul görüp çeşitli şekillerde uygulanan mübarek “KURBAN BAYRAMI” mızda, Bu yıl 20 TEMMUZ 2021 Salı günü Ülkemizde ve tüm “TÜRK-İSLAM ÂLEMİ” nde kutlanacaktır. Bu yılki mübarek “KURBAN BAYRAMI” Kutlamalarının,
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız,
Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın zatı devletleri ile birlikte önemli devlet erkânının katılımlarıyla KKTC’de 20 TEMMUZ 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI’nın 47. yıl dönümü münasebetiyle KIBRIS’ta kutlanılacak olmasından büyük onur ve şeref duyduk.
Bu vesileyle,
Aziz Milletimizin,
KTC’de bulunan soydaşlarımızın, TÜRK-İSLAM ÂLEMİ’nin, Tüm İnsanlık Âleminin Mübarek “KURBAN BAYRAMLARI” nı en kalbî duygularımız ile tebrik ediyor, “TÜRKLERİN BİRLEŞTİĞİ TÜRK YOLU” adına sağlıklı ve huzur dolu nice bayramlar diliyoruz.
Üçüncüsü;
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’mız, Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın zatıalileri başta olmak üzre, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Aziz Milletimiz tarafından seçilen Meclis marifetiyle kurulmuş ve iş başında bulunun Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’mize karşı, 15 TEMMUZ 2016 tarihinde yapılan hain “fetö” kalkışması darbe girişimine karşı,
Aziz Milletimiz,
Fedakâr Güvenlik Güçlerimiz,
Kahraman Ordumuzun içinde bulunan “VATAN SEVER” Askerlerimizin de omuz omuza ortaklaşa verdikleri kahramanca savunma ve püskürtme sonucu hainlerin derdest edilerek,
Kadim Devletimiz ve Aziz Milletimizin bu musıbetten,
251 Kahraman Vatan evladımızın ŞEHİT verilerek kurtuluşumuzun 5. yıldönümünü en kalbî duygularımız ile tebrik ediyoruz.
Yüce Rabbimizden,
Kahraman Şehitlerimize rahmet ve mağfiretiyle muamelede bulunarak Cennet ve cemaliyle müşerref kılması dilek ve dualarımızla,
Hayatta bulunan Kahraman Gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla hayırlı uzun ve sağlıklı ömürler diliyoruz.
“ALLAH (cc) BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLÂL MARŞI YAZDIRMASIN”.
Aziz Milletimize birlik ve dirlik versin.
İdrak etmekte olduğumuz üç önemli BAYRAMIMIZ,
* 20 TEMMUZ KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI”
* 20-23 TEMMUZ 2021 MÜBAREK KURBAN BAYRAMI
* 15 TEMMUZ 2016 Hain fetö’nün bastırılması Bayramlarını tekrar kutluyor, tebrik ediyor,
Aziz Milletimizin,
Kadim Devletimizin,
Kahraman Ordumuzun,
Fedakâr Güvenlik güçlerimizin daha nice bayramlara zaferlerle ulaşmasını diliyoruz.
“TÜRKLERİN BİRLEŞTİĞİ TÜRK YOLU”
Sağlık ve esenliklerle dolu huzurlu ve güzel BAYRAMLAR. Saygı ve muhabbetlerimizle.

 

Ahmet Selim Arslan

Bir Cevap Yazın