Yaşam

Acımız Büyük Kıymetli bir dostumuzu genç yaşta kaybettik

Acımız Büyük. Türk Dünyasının Kıymetli bir dostumuzu genç yaşta kaybettik.

Kırım Haber Ajansı’nın Türkiye müdürü ofisinde ölü bulundu. Cinayet şüphesi

QHA – Kırımın internet sitesinde Taş’ın ölümüne ilişkin, Kırım Haber Ajansı’nın Türkçe Yayın Yönetmeni Aydın Taş hayatını kaybettiğini öğrenmiş olduk.

Kırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş’ı çok erken yitirdik. Görüşmemizde sohbeti ile keyif veren, dik duruşu ve üslubunu her zaman takdir ettiğim Aydın Taş kardeşimizin mekânı cennet olsun. Kırım Türklüğünün ve Türk Dünyasının başı sağolsun.

Türkçe, Rusça, İngilizce yayın yapan Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş hayatını kaybettiğini öğrenmiş olduk. Fakat haberde “Aydın Taş’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” ifadelerine kullanılırken ölüm nedenine dair bir bilgiye ise yer verilmedi.

Aydın Taş, Ankara’da QHA Türkiye Temsilciliğinde SİCİMLE BOĞULMUŞ olarak ölü bulunmuştur. Polis incelemesi sürüyor. ESRARENGİZ ölüm Kırım Milli Meclisi çevresindeki 4. ölüm olmuştur.

Polis, ajansın Çankaya’da bulunan ofisinde Aydın Taş’ı yerde boynunda iple hareketsiz buldu.

Merhum son haberlerinde “Geçen hafta kaybolan Kırım’da Ayder Cumaladdinov asılarak ölü bulundu. Yine bugün Kırım’da Osman Acıosmanov asılar ölü bulundu. Bu kadar tesadüf olabilir mi? Neler oluyor!!?” diyerek cinayet şüphesine dikkat çekmişti.”

Aydın kardeşimiz mücadeleci bir insandı. İntiharına inanmak güç. Bu ölümde bir gariplik var sonuna kadar her teferruatı ile mutlaka araştırılmalı…

Kırım konusunda çok değerli çalışmalar ortaya koyan, bizim Bulgaristan Türklerinin davasını da Kırım ve Türk Dünyasının problemlerini dünyaya duyuran Aydın Taş‘ı genç yaşta kaybetmenin şokunu ve üzüntüsünü yaşıyoruz.

Aktivitesi, ideali, sevgisi, samimiyeti, doğruluğu, dürüstlüğü ile Kırım camiasında saygın bir yer kazanan kardeşimiz kalbimizde her daim yaşayacak.

Buna tesadüf demek mümkün değil. Bu cinayet aydınlatılmalıdır.

Aydın Taş kardeşimizin mekânı cennet olsun.

Kırım Türklüğünün ve Türk Dünyasının başı sağ olsun.

 

Rafet ULUTÜRK
BULTÜRK Derneği
Genel Başkanı

Qırım Haber Ajansı Türkiye Ofisi Müdürü Aydın Taş Vefat Etti - Tamga Türk

Bir Cevap Yazın