Güncel, Yaşam

Euronews34 İngiltere’de test yayınına başladı

İngilizce yayın yapacak ilk özel Türk kanalı Euronews34 İngiltere’nin başkenti Londra’da test yayınlarına başladı. Kanal34’ü de bünyesinde barındıran, İstanbul Medya Yayın Grubu ve Uluslararası Dijital Medya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adil Koçalan ile Turkish Press News Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Karakaş’ın ortak girişimi ile resmi şirket kurulumunun ardından Euronews34’ün test yayını başladı.

İngiltere’nin ilk özel Türk kanalı  İngiltere’de Türkiye tanıtımına ve Türk insanının  sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalara ağırlık verecek olan Kanal, Türk kültürünün İngiliz kamuoyuna aktarılmasını sağlayacak.

Euronews34 kanalı Genel Yayın Yönetmeni İsmail Karakaş: “Uzun süreli araştırma ve geliştirme çalışmaları neticesinde İstanbul Medya Grubu kanal34 yönetim kadrosu ile aldığımız karar gereğince artık İngiltere’nin başkenti Londra’dan tüm Dünya’ya İngilizce yayın yapacak olan www.euronews34.co.uk İngilizce TV kanalımız test yayınlarına başladı.

Dünya’da ilk TV yayını yapılan şehirde, Londra’da İngilizce yayın kanalı Euronews34 hayırlı olsun. İzleyicinin görüş ve önerilerine göre yayın yapmayı hedefliyoruz.

İzleyicilerimizin test yarınlarımız takip ederek bize geri dönüş yapmasını önemle rica ederiz. Bu gurur hepimizin” şeklinde ki açıklamalarıyla duygularını ifade etti.

euronews34’ü takip edebileceğiniz mecralar www.euronews34.co.uk ; www.turkishpress.co.uk ; www.euro34.com

Bir Cevap Yazın