Eğitim, Güncel, Yaşam

AHMET TÜFEKÇİ GEZİLERE BULTÜRK’TEN BAŞLADI

Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Dernek merkezi 25 Kasım 2023 tarihinde önemli konuklarını ağırladı. Yaklaşan yerel seçimler öncesi değerlendirmeler yapmak üzere toplanan BULTÜRK’ün davetinde ilk misafiri Bayrampaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet TÜFEKÇİ oldu. Kendisine yöneltilen soru ve sorunlara detaylı cevaplar veren Ahmet Tüfekçi, Bayrampaşa daha fazla hizmet ve refahı hak ediyor. Bayrampaşa için Modern şehircilik ve hizmet konularında daha detaylı plan, proje ve hayalleri olduğunu, aslında gerçekleşmesi için her şeyin hazır olduğunu belirterek Yaklaşan yerel seçimlerde BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAY ADAYI olduğunu söyledi.

Bir 2 kişi, haber odası, kürsü ve yazı görseli olabilir

Bayrampaşa’da yaşayanların demografik yapısına hâkim olduğunu. Bayrampaşa‘nın çoğunluk nüfusunu Rumeli Balkan muhacirlerinin oluşturduğu biliniyor. Balkanlardan gelen özellikle kurucuları Bulgaristan Flibe’den gelen soydaşlarımızın buralarda hayvancılıkla başladıklarını söyledi. Sayın Ahmet Tüfekçi aynı zamanda BULTÜRK yönetimindeki vasfı sebebiyle öncelikle Bulgaristan ve Türk Dünyası soydaşlarımızla ilgili sorumluluklar üstlendiğini ve görevi süresince bu konuda elinden gelen her desteği vermeye çalıştığını anlattı.

BULTÜRK’ün faaliyetleri ve geldiği aşamayı değerlendiren Tüfekçi, derneğin hizmetinin sadece Bulgaristan Türklerinin sosyal ve kültürel sorunlarıyla ilgilenmekle kalmayıp, Türk Dünyasına yaptıkları hizmet ve projelerden büyük memnuniyet ve gurur duyduğunu belirtti. Kırcali Efsanesi Belgeselinin ve 28 Kasımda Topkapı Üniversitesinde akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşecek olan Türkiye ve Türk Dünyasında EĞİTİMDE DÖNÜŞÜM ÇALIŞTAYI” çalışmalarının bunlardan sadece bazıları olduğunu söyledi.

Bayrampaşa’nın bu güne kadar yaptıkları hizmetlerden daha fazlasını hak ettiğini söyleyen Ahmet Tüfekçi, yine BULTÜRK’ÜN destekleriyle Bayrampaşa’yı bir Balkan merkezi haline getirme çabalarından bahsetti. Ayrıca Bayrampaşa’da demografik yapı gözetilerek her bölge için bir sorumlu atayarak hizmet kalitesini ve Balkanlarla iletişimi daha verimli hale getirecekleri anlattı.

Kendisinin de Bulgaristan Türklerinden olduğunu, Adaylığı  kesinleştiği taktirde, bu büyük sorumluluğunun bilincinde olarak BULTÜRK’de ve Türk Dünyası soydaşlarımızın verdikleri güçlü desteklerle Bayrampaşa’da sıkılmamış bir el, dinlenmemiş bir dert, duyulmamış bir ses bırakmayacaklarını belirterek, büyük bir özveriyle çalışacaklarını söyledi ve toplantıya katılanlardan hayır duası etmeleri istedi.

BULTÜRK üyeleri ve Türk Dünyasından gelen Bayrampaşalı kanaat önderlerinin ilgiyle izlediği, soru, sorun ve çözümleri paylaştıkları, notların alındığı bu toplantısı sonrası, Ahmet Tüfekçiye kendilerini ilgiyle takip ettiklerini belirten DURAK TV kanalı yetkilileri Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet TÜFEKÇİ’nin hizmet ve projeleri ile ilgili ÖZEL bir röportaj gerçekleştirdi.

Toplantının ikinci bölümünde, bilgi ve istişareler için Türkiye’ye davet edilen, Azerbaycan’da  gıda güvenliği konusunda bir STK’nın yöneticisi olan ve sık sık bu konuda panel, toplantı ve medyada bilgisine danışılan aktivist BULTÜRK’ÜN Azerbaycan temsilcisi Sayın Mehset HÜSEYNOVA DURAK TV kanalına konuk oldu.

Mehset Hüseynova sözlerine Türkiye ve BULTÜRK’ÜN Azerbaycan’daki girişim, çalışma ve gayretlerinden bahsederek başladı. BULTÜRK olarak özellikle eğitim, kültür ve sosyal alanlarda Türk ve Azerbaycan gençliğinin entegrasyonu konularında çaba sarf ettiklerini ve bu konuda önemli bir yol kat-etdiklerini söyledi. SSCB dağılmadan önce Sovyetler birliğinin içindeki Türk ve Türk devletlerinden bir çok kimsenin bilgisi olmadığını, bu konuda ortak bir bilinç oluşturmanın öneminden bahsetti. Sadece ekonomik, sosyal konularda değil askeri ve güvenlik alanlarında Türk Devletlerin işbirliğinin Karabağ Savaşı balarısında çok net görüldüğünü anlattı. Bu konuda özellikle Türklerin bölünerek yönetilmesine ayrık müsaade etmemeye kararlı oldukları ve oluşacak Türk Dünyası Birliği için şahsen ve STK’lar olarak birlik ve beraberlik içinde çalışmalar gerektiğine inandığını belirtti.

BULTÜRK olarak ilk defa bir STK’nın düzenlediği Türkiye ve Türk Dünyasında EĞİTİMDE DÖNÜŞÜM ÇALIŞTAYI”nın bir paydaşı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu, kendilerinin de konuyla ilgili sunumlarının hazır olduğunu belirtti.

BULTÜRK faaliyetleri olarak yakın zamanda Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’na sunulan bir projenin onaylanması durumunda Türk Dünyası ve yeni nesi ile faydalı çalışmaların daha da artacağını söyleyerek projenin onaylanarak ortak uygulamaya geçeceklerini belirtti.

Katılımcıların ilgiyle izledikleri konuşma sonrasında Azerbaycan ile ilgili merak edilen konular konusunda bilgi veren Mehset Hüseynova orada bulunan ve Türk Dünyasına Hizmet ibadettir diyen DURAK TV kendisiyle BULTÜRK, Azerbaycan ve Projeleriyle ilgili bir röportaj gerçekleştirdi.

Bir 3 kişi ve yazı görseli olabilir

Toplantı sonrası genel bilgi görüş ve temenniler bölümünde Türk Dünyası katılımcılarından soydaşlar adına konuşma yapan Türk Dünyası Aksakalı ve Bulgaristan Filibeli Kemal SALLI, Mustafa Kemal MAHDUM, Mehmet DOĞAN, Olga RADOVA, Osman DUMAN, Osman ÖZTÜRK ve yine Türk Dünyası Aksakalı Mehmet DÖNMEZ Belediye Başkan Aday Adayı olan Ahmet Tüfekçiye desteklerini açıklayarak başarısı için ellerinde geleni yapacakları ve kendisine duacı oldukları belirterek, bir dua ile toplantıya son verdi.

Toplantı sonunda Belediye Başkanı aday adayı ve aynı zamanda BULTÜRK yöneticisi Ahmet TÜFEKÇİ, Azerbaycan temsilcisi Mehset HÜSEYİNOVA’ya yaptığı çalışmalardan dolayı ve hergün artan başarılarının devamı temennisiyle BULTÜRK’TEN TEŞEKKÜR BELGESİ taktım etti.

Toplantı sonrası artık geleneksel hale gelen günün anlam ve önemi açısından AN’ı tespit için bol bol fotoğraflar çekildi.

MUSA VATANSEVER

Bir 8 kişi, tapınak ve yazı görseli olabilir

Açıklama yok.

Bir 6 kişi ve yazı görseli olabilir

Bir 3 kişi ve yazı görseli olabilir

Bir 6 kişi ve yazı görseli olabilir

Bir Cevap Yazın