Yorum-Analiz

BULTÜRK LONDRA TEMSİLCİSİ

Ahmet ÇOLAK – BULTÜRK  İngiltere Temsilcisi

BULTÜRK YENİ GENEL MERKEZİNDE YAPILAN KONUŞMA

 

BULTÜRK yeni yerleşkesinde kuruluşundan bu yana yapmış olduğu konferansların ilkine “21 YÜZYILIN MEDENİYETLER ARASI MÜCADELESİ VE TÜRKİYE” konulu konferansı ile Sayın İbrahim Ufuk KAYNAK hocamızı Türk Dünyası sevdalıları ile buluşturmuştur.

Konferansın ardından Londra’dan gelen BULTÜRK Avrupa temsilcisine söz verilmiştir.

Bu güzel mekanda olmaktan gurur duyuyorum, çok güzel bir mekan hem tarihi hem günümüze uygun bir mekan haline getiren ve tüm eski imparatorluklar ve yeni Türk Cumhuriyetlerini bir araya getiren adeta tarihi birleştiren tüm BULTÜRK yöneticilerini kutluyorum diyerek sözlerine başladı;

Ahmet ÇOLAK’ın Konuşması;

SAYGI DEĞER BULTÜRK DOSTLARI

Ben Ahmet Çolak yaklaşık 7 yıldır İngiltere de oturmaktayım. Bu vesile ile Avrupa Birliği Ülkelerinin tamamını ticari olarak gezip görme fırsatını yakaladım. Ancak şunu gördüm ve inandım ki ;

Bu 20 yıl Zarfında Dünya siyasetinde Avrupa Birliği siyasetinde ve Türkiye siyasetinde inanılmaz gelişmeler aldım. Süper güç olarak bildiğimiz devletler tek tek iflas ederken Türkiye Cumhuriyeti devleti başında Sayın  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile birlikte çok büyük ilerlemeler kaydederek bölgesine dünya siyasetinde güven duyulan dostlarına ihtiyaç duyulan bir ülke haline geldi. Bundan dolayı güvendeyiz.

Biz Avrupa’da yaşayan Türkler için Dünya insanlık ve İslam âlemi için Sayın Recep Tayip Erdoğan Bulgaristan ve Türk Dünyası için de Rafet ULUTÜRK vazgeçilmemizdir.

Saygılarımla,

Bir Cevap Yazın