Siyaset

Dış Basında “Çini unutun, bir sonraki super güç Türkiye olacak” diye yazdı.

BU YAZILARI TÜRKİYE’DE BULAMAZSINIZ
ABD’nin SALON gazetesinde: Manşetten:
“Çini unutun, bir sonraki super güç Türkiye olacak” Türkiye’nin geçmiş birliktelikleri, dini referansları var, Balkanlar, Kafkaslar hatta Afrika’ya kadar Türk hinterlandı çok. Ayrıca Afrika’da çalışmaları da insancıl, sömürücü değil.”
Fransız gazetesinden dikkat çeken Erdoğan yazısı:
“Dünyaya meydan okuyor”
Fransız Gazete Le Monde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Dağlık Karabağ konusunda dünyanın büyük ülkelerine meydan okuduğunu, Moskova ve Washington’dan korkmadığını yazdı. “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın büyüklerine meydan okuyor.” denildi.
CFR – Yayın organından: 30.10.2020 tarihli sayıda:
Manşetten “Türkiye ABD ve AB’ye karşı meydan okuyan bir güç haline geldi.”
Fransa’da – Le Populaire gazetesi 6.02.2021
Dünyayı iyi tanıyan bir bilge bir kişi olan Glets KEPEL ile reportajında: İstanbul’da “Ayasofya camisi” nin açılışı ile ilgili şunları söylüyor: “Bu çok özel bir gündü “Ayasofya”nın yeniden camiye çevrilmesi olayı bu Batı Medeniyetine ilk meydan okuma olarak görüyorum. Ayrıca bu günün 24 temmuza denk gelmeside önemlidir. Bu tarih Lozan antlaşmasının yıl dönümüydü. Erdoğan artık küresel islamın Lideri haline geldi ve Türkiye’de geleneksel sunni lideri haline geldi.” dedi.
Finansial Times gazetesi ise Afrika’ya dikkat çekiyor.
Türkiye Afrika’yı işgal etmek üzere Türkiye’nin Afrika’da ki sosyal ve stratejik çalışmalarının Afrika hakimiyeti için yapıldığını vurguluyor.
Türk devleti 2009 yılından bu yana Büyükelçilikler sayısını 12’den 42’ye çıkartını yazıyor. Ayrıca Afrika ile ticaret hacmini 50 milyon doların üzerine çıkaracağı adımların atıldığını bu Batı için büyük bir alarm diyor
Bir de Türkiye’nin Balkanlar’daki faaliyetlerini de çok büyük dikat çekiyor ve şöyle yazıyor: “Balkanlar Türkiye’nin super güç olması için Büyük bir stratejik bölge.”
Türk istihbaratı Balkanlar ve Avrupa’da çok ciddi bir klik yapılanma içerisindedir. Amaçları Avrupa’daki Türkler arasında ortak bir İslam bilinci oluşturmak ve yeniden büyük Türkiye’yi inşaa etmek. Yani bizi AB’nin içinde vuracaklar. diyor. Aynı gazete Türkiye’nin Kafkaslarda faaliyetlerine de dikat çekiyor. Türkiye bir yandan Afrika ve Balkanlara açıldığını söylerken bir yandan da Türk Birliğini kurduğunu söylüyıor.
Geçtiğimiz günlerde bir Türk Konseyini sanal ortamda toplandıklarını
bu AB’yi çok ürküttüğünü yazıyor. devamında.
Aynı zamanda bir Türk Birliği de geliyor dolayısı ile bir SUPER GÜÇ olmanın ön koşullarından birisidir diye yazıyor.
Evet dönüp dolaşıp İHA ve SİHA’lara geliyor.
Türkiye dünyayı vuracak SİHALAR üretmeye çalışıyor. ve bu gün bizlere gösterilenlerin çok daha fazlası olduğunu fakat bunları bizden gizlediklerini ve bize gösterilenler değil bizlerden asıl silahlar gizliyorlar. Bize söylediklerinden çok daha iyilerini yaptıklarını biliyoruz. Bunlar şimdilik deneme aşamasında küçük küçük deniyorlar diyor.
İlk büyük denemelerini Karabağ’da yaptıklarını söylüyor.
Ayrıca Türkiye Azerbaycanın yanında yer alarak kadim hristiyan ülkesine saldırdı diyor. Ermenistan için kadim hristiyan ülkesi diye yazıyor.
ve ekliyor. Bu olay tüm Hristiyanlığa meydan okumuş ve üstünlük elde ettiler. diyor. Yani Karabağ topraklarını geri almaları “Hristiyanlığa meydan okumuştur demek istiyor.
Devamında; Doğu Romadan sonra Türkiye çok ciddi biçimde hatta İstanbul fethinden sonra çok çok ciddi bir adım atmıştır.
Suriye, Libya ve Akdeniz’de Türkiyenin meydan okumasının sebebi gizli İHA ve SİHA silahlarıdır diyor. Bu güne kadar Türkiye’ye karşı bir saldırı yapılması düşünüldü fakat bunların İHA ve SİHA TEKNOLOJİLERİNDEN DOLAYI ERTELENDİ diyor.
Evet bunları Finansial Times gazetesi yazıyor.
Fransız; Revue des Deux Mondes şunları yazıyor:1.02.2021
Türkiye’nin yeni super güç olma projesini hedef almış Fransız filosof Maykıl …. ile bir reportajında şunları söylüyor.
Maykıl Türkiye Azerbayca’nın yanında yer alarak HRİSTİYAN KADİM Bölgesine saldırmıştır. Bu bir medeniyetler savaşının sonucudur. Ermenistan’da kaybedilen savaş Batıda Yahudi, Hritiyan medeniyetine karşı savaşın ilkidir diyor. devamında: Avrupa Erdoğandan ve onun gücü Türkiye’den korkuyor. diyor.
Ardından: Ayasofya camiye çevrilmesi İslam tarihinde Türk Liderliğinde Batı ile yüzleşmek için güçlü bir TÜRK-İSLAM birliğinin kurulmasını müjdeleyen dönüm noktasıdır. diyor
Lajornal de domanşe dergisi: 6.02.2021
Fransız istihbaratının Eliza sarayına verilen gizli bir rapordan bahsediyor. konu Türkiye raporundan bahsediyor.
Bu raporda Türkiye’nin AB’yi sardını yazıyor.
Dergi Afrika, Balkanlar, Kafkaslar, AB, Orta Asya ve Afrikaya kadar eşgüdümlü bir strateji izlediğini vurguluyor İHA ve SİHA’larla TÜRK EGEMENLİĞİNİN YENİ TEHNOLOJİSİ olduğunu belirtiyor. Avrupa ABD ve özgür dünya endişelenmeye başlayabilir Erdoğan Türkiyesi koyun postuna bürünmüş kurt olmayı hedefliyor.
Sıralamış: Türkiye kendi coğrafyasını aşıyor, Sevakin adasından bahsediyor, Suriye, Somali ve Katardaki üstlerden bahsederken özellikle Karaba’ya vurgu yapıyor. Türkiye ilk kez Kafkaslarda doğurudan diklenerek cesaretini toplayarak tüm Batıya meydan okumuştur diyor.
Yunanistan TV’de konuşanlar
Bir TV spikeri söyle konuşuyor: “Türkiye uzun menzilli bir füze geliştirdi herkesten gizliyor. Bu uzun menzilli füze beşbin km. menzili olduğunu söylüyor ve ekranda Yıldırım füzelerimizi gösteriyor.
Yani bu demek oluyor ki, Türkiyenin yeni gizli füzeleri Amerikayı bile vurabilir. daha ne desinler…
İşte bunlar bizim için gurur verici hareketlerdir. Türkiye kendi kabuğunu kırıp Dünyaya taşıyor. Daha ne olsun.
Evet bunların hepsini yabancı gazeteler yazıyor çiziyor, peki bizim gazeteler neler yazıyor….

Bir Cevap Yazın