Güncel, Yaşam

Uçan otel Sky Cruise tanıtıldı

Nükleer enerjiyle çalışan ve yapay zeka ile kontrol edilen uçan otel Sky Cruise’un tanıtımı yapıldı.

Gelişen yapay zeka teknolojisinin bize sundukları her geçen gün artıyor.

Şimdi ise uçan otel Sky Cruise tanıtıldı.

5 bin kişilik kapasiteli ve yıllarca havada kalabilecek Sky Cruise isimli geleceğin otelinin tanıtımı yapıldı. Yapılan tanıtım programında Sky Cruise’ın nükleer enerji ile çalıştırılacağı ve yapay zeka (AI) tarafından yönetileceği açıklandı.

Uzun süre havada asılı kalacak  

Nükleer enerji sayesinde, otelin yakıtı uzun bir süre boyunca bitmeyeceği ve birkaç yıl boyunca yere değmeden havada asılı kalacağı ileri sürülen Sky Cruise’un karbon ayak izine sahip olmayacağı ve 20 elektrikli motor ile çalışacağı bildirildi.

Müşteriler; Tony Holmsten ve Hussein Al-Ghaili tarafından tasarlanan otele elektrikli ticari ve özel jetler aracılığıyla giriş yapabilecek.

Resim

Birden fazla bar ve restorana, yüzme havuzlarına, seyir teraslarına, oyun odalarına, sinema salonuna sahip olacak olan Sky Cruise’daki yapay zeka teknolojisi; oteli yönlendirecek, oluşabilecek bir türbülansa karşı önlemler alacak ve otelin türbülansın üzerinden kolaylıkla süzülmesini sağlayacak.

Tasarımın 2040 yılına kadar gerçeğe dönüştürülmesinin amaçlandığı duyurulsa da kimileri bunun bir bilimkurgu olduğunu ileri sürüyor.

Bir Cevap Yazın