Güncel, Yaşam, Yazarlarımız

BULTÜRK-BGSAM CUMHUR İTTİFAKININ YANINDA

BULTÜRK BULGARİSTAN TÜRKLERİ TÜRKİYE  YÜZYILI İÇİN

CUMHUR İTTİFAKININ YANINDA

“14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Millet Vekilliği seçimlerine Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BULTÜRK)ün bakışı.”

 

Saygıdeğer basın mensupları,

Değerli Evladı Fatiha’n torunları hemşerilerimiz ve Aziz Türk Milletimiz…!

Bizler Bulgaristan’dan çeşitli nedenlerden dolayı her türlü olumsuzluklara katlanarak, ATA YURDUMUZ Türkiye’ye göç etmiş Evladı Fatiha’n torunlarıyız.

Osmanlı Devletimizin yıkılması ile birlikte devamı olarak kurulan Kadim ve Güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz ile Aziz ve Müşfik Türk Milletinin Avrupa topraklarında yetim kalan bizler;

Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün imkânlarını bizimle paylaşan ve bizleri bağrına basan Aziz Türk Milletimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Sizin derdiniz bizim derdimiz, Sizin sevinç ve bayramınız bizim bayramımızdır.

Bu nedenle Çifte vatandaşlık hakkından dolayı Bulgaristan’da olduğu gibi Türkiye ‘de oy kullanarak seçme ve seçilme haklarına sahibiz.

14 Mayıs 2023 pazar günü yapılacak olan seçimlerde BULTÜRK olarak görüş ve desteğimiz bizlerin asli Vatanımız Bulgaristan topraklarında bulunan tüm ecdat yadigârı tarihi eserler (Cami, Medrese, Türbe, mezarlık, köprüler, hanlar, hamamlar, işaretler, şifahaneler) ile birlikte vakıf kimlikleri belirli benzeri bina ve tesislerin bakım, onarım ve restorasyonlarını ecdadın büyük hatırı için hiçbir karşılık gözetmeden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Emir ve talimatlarıyla bu dönemde yapıldı.

Özellikle son 22 yıldır bu tarihi eserlerin dışında Bulgaristan’da bizlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeni yapılan camiler ile KIRCAALİ’de bulunan KIRCAALİ’nin tahkir edilerek başka yere taşınan kabrinin büyük bir özen ve ihtimam ile eski türbesine yakın bir yerde, yani bu gün Merkez camii’nin avlusuna getirerek bizlere emanet edenlere karşı bir vefa borcumuz olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Bulgaristan’ın özellikle NATO’ya girişinde imkân ve kolaylık tanıyan Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz ve cesur idarecilerine teşekkür ediyoruz.

Devletimizin icrasında bulunan cesur ve kararlı Hükümetimiz ve CUMHUR İTTİFAKINI yanlarında yer alıyor ve destekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dünya Liderimiz Saygın Recep Tayyip ERDOĞAN Beyefendiyi desteklediğimizi siz basın mensupları önünde beyan etmeyi tarihi bir görev olarak kabul ediyoruz.

Türk-İslam Kültürünün Güneşin doğduğu yerlerden tâ ki battığı yerlere kadar götürecek AHİLİK ruhuna sahip CUMHUR İTTİFAKI üyelerini yürekten destekliyor.

Türkiye yüz yılı için, daha güçlü ve dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip müreffeh bir Türkiye için, mazlum coğrafyaların hamisi olan Türkiye’nin Türk birliğini – TURAN-I kurabilmesi için, kazanımların devamı, devletin bekası ve terörün her türlüsünün kökünü kazımak için Cumhur ittifakını desteklediğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Cumhur ittifakının adayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve zor zamanda fedakârlık yaparak kişisel hesaplar yapmadan her daim Cumhurbaşkanımızın yanında olan ve desteklerini esirgemeyen sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye, cumhur ittifakının her bir üyesine desteğimizi ilan ediyoruz. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde necip milletimizin Cumhurbaşkanımızı tekrar göreve getireceğine, mecliste de çoğunluğu cumhur ittifakına vereceğine inancımız tamdır. Aziz milletimizin oyuna ve sandığa sahip çıkmasının önemini vurgulamak isteriz.

Sonuç ne olursa olsun milletin iradesine saygı duyacağız.
BULTÜRK olarak desteğimiz ve duamız cumhur ittifakından yanadır.
Saygın Türk ve Dünya kamuoyuna ilan ediyoruz.

Sonsuz saygı ve muhabbetlerimizle, 12.05.2023

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

One thought on “BULTÜRK-BGSAM CUMHUR İTTİFAKININ YANINDA

  1. “TÜRKLERİN BİRLEŞTİĞİ TÜRK YOLU Dergimizin ve mütevazi yazar ve idari kadrosunu Başarılı, cesur, ufukları açık öngörüleri amasız, fakatsız, dosdoğru fikirlerine yürekten katılıyor. Yayın hayatında başarılar diliyoruz. Vesselam

Bir Cevap Yazın